مجله زیبایی صبا ریکو
2024/Apr/16

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست اخبار >
سریال های مطرح جهان >
سریال زخم کاری
سریال زخم کاری
2021/06/08

سریال زخم کاری با حضور جواد عزتی هانیه توسلی رعنا آزادی ور از روی رمانی با همین نام ساخته شد

نگاهی کامل به قسمت افتتاحیه سریال زخم کاری
در قلمرو مکبث و لیدی مکبث (Lady Macbeth) یکی از شخصیت‌های نمایش‌نامهٔ مکبث اثر ویلیام شکسپیر

سریال زخم کاری اولین سریال نمایش خانگی که در تیتراژ آغازین آن اقتباس از یک اثر ادبی قید شده؛ این سریال براساس رمان ۱۲۷ صفحه ای بیست زخم کاری نوشته آقای محمود حسینی زاد اقتباس شده؛    آقای محمدحسین مهدویان نویسنده این سریال ، طراحی و گسترش داستان هم توسط محسن جعفرزاده و همچنین بازنگری داستان توسط حسین حسینی و سجاد پهلوان زاده انجام شده است.پیش از این سریال ؛   

 سریال هایی چون شهرزاد برداشت هایی ادبی از داستان هزار و یک شب یا سه گانه پدرخوانده داشت.

سریال قهوه تلخ با شباهت هایی به کتاب ماشاءالله خان در دربار هارون‌الرشید مواجه بود.

سریال هیولا پرودی از بریکینگ بد  بود.

قسمت اول سریال قورباغه برداشتی آزاد از فیلم نفرت است؛

سریال دندون طلا داود میرباقری اقتباسی از نمایشنامه ای نوشته شخص او بود

و...اما حالا در موج تازه ای که در سریال سازی قرار داریم؛ شاهد اقتباس های ادبی به شکلی کاملا  پررنگ هستیم و آثار اقتباسی دیگری نیز در آینده بسیار نزدیک پس از زخم کاری در نمایش خانگی تولید و پخش خواهد شد.

بازیگران سریال زخم کاری

چارچوب کلی قسمت اول این سریال بر پایه همین رمان است و حتی دیالوگ های کلیدی گفته شده عین به عین از رمان برداشت شده اما تفاوت هایی جزئی نیز میان رمان و سریال دیده می شود برای نمونه؛ از خلوت شخصیت اصلی به شکلی که در رمان معرفی شده است در ابتدای سریال خبری نیست؛ کاراموز اخوان در رمان یک پسر نوجوان است اما در سریال یک دختر جایگزین شده  و طبیعتا شوخی های مالکی نیز با او وجود نخواهد داشت ؛مواجه املشی و مالکی تلطیف شد؛ بچه های حاج عمو در رمان هر دو آنها پسر هستند؛ مواجه با خریدار خارجی در سریال بهتر پرداخته شده؛در رمان کولی ها حضور دارند و یک پیرزن و در سریال زخم کاری  یک دختر بچه جایگزین آن هاست؛ سمیرای رمان نسبت به کاراکتر سریال منفعل تر بود و در سریال پرداخت متفاوتی دارد؛برخی اتفاقات نیز در نسخه سریالی به کل حذف شده اند.

داستان سریال زخم کاری

سریال زخم کاری  با یک برخورد سلطه جویانه آغاز می شود؛صحنه ای که ماهیت اصلی دو شخصیت اصلی سریال را به مخاطب نمایش می دهد؛ شخصیت های رمان زخم کاری که خود اقتباسی از نمایشنامه  مکبث (Macbeth) ویلیام شکسپیر است؛

در همان ابتدا برای مخاطب سریال در جایگاه درستی قرار می گیرند.به خصوص شخصیت سمیرا که لیدی مکبث را تداعی می کند.رعنا آزادی ور یکی از زیباترین و قویترین نقش های کارنامه هنری اش را ایفا کرده و به نظر می رسد اگر همه چیز مسیر درستی قرار گیرد این نقش یک نقطه عطف تازه برای او محسوب شود؛فعلا او در این سریال در صحنه هایی حضور غافل گیر کننده ای داشته است.

 

قسمت های سریال زخم کاری

 جواد عزتی بازی مهندسی شده ای و قابل قبولی دارد و اغراق و اضافه کاری در پرداخت شخصیت او دیده نمی شود؛ این راحتی مواجه او با هر شخصیت شاید عامل اصلی مقبولیت او برای هر مخاطبی باشد.

سکانس اول و پایانی قسمت اول و بازی جواد عزتی و رعنا آزادی ور ماهیت و خط اصلی قصه را تعیین می کند.انتخاب عزتی جدا از توانایی های او در بازیگری؛ بسیارهوشمندانه است.نقش مالکی باید توسط بازیگری ایفا شود که در جامعه محبوبیت قابل قبولی داشته باشد و تماشاگر با او به راحتی ارتباط برقرار شود؛شاید اگر گزینه هایی که برای ایفای نقش بازیگر سریال مهدویان(قبل از معرفی ماهیت رمان)به صورت غیر رسمی عنوان می شد؛این نقش را بر عهده می گرفتن و بازی می کردند؛ سریال کمی از نظر همراهی مخاطب با داستان با ریسک بسیار زیادی مواجه بود؛خصوصا مخاطب عام که عادت دارد با قصه ای عامیانه و با مناسباتی روان مواجه شود.انتخاب جواد عزتی این همراهی را برای مخاطب؛خصوصا طرفداران سریال ایرانی آسان تر می کند.

موسیقی سریال زخم کاری

موسیقی متن سریال مانند بیشتر آثار مهدویان پر رنگ و بخش عمده ای از قسمت اول را موسیقی متن همراهی می کند.  بازی شخصیت های فرعی داستان در جایگاه درستی قرار دارند؛ برخی دیالوگ ها به دلیل تبدیل رمان به فیلمنامه زبان دیگری یافته اما کلماتی منحصر به فرد که از رمان می آید همچنان در زبان شخصیت ها قرار می گیرد؛

مانند جایی در سریال که شخصیت میر لوحی می گوید کلی به خرج شما چریده؛حالا باید دنبه بده دیگه .مهدویان همانند فعالیتهای قبلی خود  نگاه تجاری به خصوص در شخصیت های فرعی نداشته و گروه بازیگران فرعی از بازیگران با سابقه تئاتر یا تلویزیون استفاده شده است. برای مثال سعید چنگیزیان که پیشتر در صحنه های  تئاتر با  جواد عزتی همبازی بوده این جا نیز بازی هوشمندانه ای از خود به نمایش گذاشت.

کارگردان سریال زخم کاری

سریال زخم کاری در قسمت اول در قسمت کارگردانی در جایگاه مطلوبو قابل قبولی  قرار می گیرد و پشتوانه ادبی آن نیز تماشاگران را مجاب می کند تا به ادامه تماشای آن بنشینند باید دید این سریال در ادامه چه مسیری را طی خواهد کرد.

نام نویسنده : حامد شعبانی
زمان پخش سریال زخم کاری داستان سریال زخم کاری قسمت های سریال زخم کاری رعنا آزادی ور در سریال زخم کاری هانیه توسلی در سریال زخم کاری جواد عزتی در سریال زخم کاری بازیگران سریال زخم کاری سریال زخم کاری
نظرات کاربران
اخبار مرتبط
آیا سریال فرندز یا دوستان محارم را ترویج می کند؟ روزنامه ترکیه ای دست های برهنه فیبی، ریچل و مونیکا را به دلیل "همجنس گرایی" ... ( سریال فرندز در ترکیه سانسور شده و به عنوان همجنسگرای بخش های از آن حذف شده است)
10 سریال برتر سال 2021 که تا به امروز توانسته در سایت imdb امتیاز بالای بدست آورد.این سریال ها همچنان در حال ساخت هستند و قطعا امتیازات بالا... ( 10 سریال محبوب و جدید خارجی که در حال پخش و ساخت هستند)
ساخت سه سریال جدید بر اساس بازی تاج و تخت (game of thrones) . شبکه تلویزیونی HBO که تولید سریال محبوب و پرهزینه  بازی تاج و تخ... ( سه سریال جدید بر اساس داستان بازی تاج و تخت یا گیم آف ترونز)
پایتخت ۷ ،اسیر دستمزدهای نجومی قرار گرفته و بعید است ساخته شود. پایتخت در ســال 99 یکی پیچیده ترین شرایط را تجربه کرد؛ از حواشی و اتفاقات&n... ( پایتخت 7 ساخت می شود یا به پایان راه رسیده است)
با گسترش ویروس کرونا، استیون سودربرگ (Steven Soderbergh) دنباله فیلم شیوع (Contagion)  را می سازد  ممکن است ۹ سال از اکر... ( فیلم سینمایی شیوع که شباهت زیادی به کرونا دارد دوباره ساخته خواهد شد)
آیا فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) بازسازی می‌شود؟ هواداران و طرفداران بازی تاج‌وتخت (Game of Thrones) در پی... ( فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت بازسازی می‌شود)
بعد از پایان فیلم بسیار موفق جوکر و دریافت بالاترین جوایز مشخص بود که تاد فیلیپس(Todd Phillips) به زودی فیلم‌ نامه قسمت دوم فیلم ج... ( جوکر 2 در حال ساخت است)
تولید یک سریال جاسوسی با بازی آرنولد شوراتزنگر (Arnold Schwarzenegger)  نتفلیکس (Netflix) سفارش ساخت سریال هشت اپیزودی آرنولد شوار... ( آرنولد شوارتزنگر در یک سریال جاسوسی حضور پیدا کرد)
ژولیت بینوش(Juliette Binoche‎) در سریال آمریکایی راه پله حضور پیدا کرد. ژولیت بینوش درسریال تلویزیونی راه پله در کنار تونی ... ( سریال درام راه‌ پله که به سفارش اچ‌بی‌او مکس و بر مبنای یک داستان جنایی واقعی ساخته می‌شود)
بودجه یک میلیارد دلاری برای ساخت یکی از شاهکارهای سینما سریال ارباب حلقه‌ها سریال ارباب حلقه‌ها (Lord of the Rings) س... ( سریال ارباب حلقه ها با بودجه یک میلیارد دلاری در حال ساخت است)
ایتسیار ایتونیو(به اسپانیایی: ‌‌Itziar ltuno)در۱۸ ژوئن۱۹۷۴در باسائوری اسپانیامتولد شد ودر مدرسه تئاتر باسائوری در رشته بازیگری تحص... ( بیوگرافی ایتسیار ایتونیو بازیگر نقش کمیسر در سریال خانه کاغذی یا سرقت پول)
نجوا نیمری(به اسپانیاییNajwa Nimiri): نجوا نیمری هنر پیشه و خواننده اسپانیایی متول ۱۴ فوریه ۱۹۷۲ در پامپلونای اسپانیا متولد شد .او اصالتا... ( نجوا نیمری بازیگر نقش الیشا سیرا در سریال خانه کاغذی یا سرقت پول)
استر آسبو(به اسپانیاییEsther Acebo):بازیگر،مجری و گزارشگرمتولد ۱۹ ژانویه ۱۹۸۳(۳۷ساله)در مادرید اسپانیا به دنیا آمد.استر در رشته ی تربیت بدنی... ( بیوگرافی کامل استر آسبو بازیگر سریال خانه کاغذی)
ماریا پدر آسا(به اسپانیاییMaria pedraza): ماریا پدر آسا بازیگر نقش الیسون پارکر در سریال سرقت پول یا خانه کاغذی کیست ؟ ماریا پدر آسا ب... ( بیوگرافی ماریا پدر آسا , الیسون پارکر سریال خانه کاغذی)
میگل هران (به اسپانیایی Miguel Herran) :بازیگر اسپانیایی متولد ۲۵ آوریل۱۹۹۶(۱۳۷۵)؛(۲۴ساله) که در شهرمالاگای اسپانیا بدنیا آمد.و فعالیت ... ( بیوگرافی کامل میگل هران بازیگر نقش ریو در سرقت پول)
آلبا گونزالس ویلا (متولد 27 اکتبر 1986)  معروف به آلبا فلورس ، بازیگر اسپانیایی است.   وی بیشتر به خاطر بازی در نقش سارای وا... ( بیوگرافی آلبا فلورس Alba Flores نقش نایروبی در سرقت پول Money Heist)
بیوگرافی اورسولا کوربرو بازیگر نقش توکیو در سریال خانه پول یا سرقت پول   اورسولا کوربرو دلگادو (متولد 11 آگوست 1989) در شهر ... ( بیوگرافی کامل  اورسولا کوربیرو بازیگر نقش توکیو در سریال خانه کاغذی سرقت پول)
بیوگرافی بازیگران سریال money heist سرقت پول یا خانه کاغذی بصورت کامل در خدمت شما هستیم بیوگرافی   پدرو آلونسو بازیگر... ( بیوگرافی کامل پدرو آلونسو بازیگر نقش برلین در سریال خانه پول)
سریال دیدن یا see یک سریال فوق العاده جذاب و دیدنی که سال های آینده زندگی انسان ها بر روی کره زمین را نشان می دهد.   این سری... ( سریال see دیدن با جزئیات کامل و معرفی بازیگران این سریال)
مجموعه تلویزیونی خانه کاغذی به زبان اسپانیایی    La casa de papel محصول کشور اسپانیا که در کشور آمریکا به نام سرقت پول &... ( آشنایی کامل با سریال خانه کاغذی یا سرقت پول همراه با بیوگرافی بازیگران این مجموعه)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا