مجله زیبایی صبا ریکو
2024/Apr/17

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست مقالات >
آموزش شینیون و بافت مو >
French braid یا بافت فرانسوی
French braid یا بافت فرانسوی
2020/02/15

مدل مو شینیون French braid یا بافت فرانسوی

French braid یا بافت فرانسوی  یا بافت آفریقایی  همگی یک مدل مو می باشد  که در شمال آفریقا بوجود آمده اند و در قرن 18 در فرانسه به نوعی به صورت رسمی تصویب شد. در مدل ساده چند رشته مو بصورت ضربدری به هم بافته می شوند. اولین شواهد استفاده از این سبک تقریبا به 6000 سال پیش باز می گردد در آن زمان زنانی که در الجزایر امروزه زندگی می کردند از این مدل برای آراستن مو های خود استفاده می کرند.این سبک همچنین در مجسمه های واقع در تخت جمشید نیز مشاهده شده است. در این مجسمه ها جنگجویان پارسی از این مدل برای فرم موی خود استفاده می کردند.

شما می توانید سوالات خود را در مورد شینیون مو و انواع بافت و تمامی لاین های آرایشی و بهداشتی در کانال تلگرامی همراه با زهره شعبانی  مدرس بین المللی بازگو کنید .لطفا نظر خود را در آخر برای ما بنویسید.

انواع بافت فرانسوی

این بافت انواع مختلفی دارد مانند:

1: بافت موی ساده

2: یکطرفه

3: برجسته

4: جلوی سر

 آموزش بافت موی فرانسوی:

 

ابتدا موهایتان را با برس و سشوار کاملا صاف و مرتب کنید  و قسمت بالای موها  را جمع کنید و با یک کش محکم ببندید و بعد از هر سمت یه دسته مو جدا کنید و آنها را با دسته موی وسطی ببافید در حین بافتن دسته های جدیدی از موها را به هر طرف اضافه کنید و همینطور ادامه دهید موهای باقیمانده را به جلو شانه یتان بکشید و آن  را بافت ساده یا همان گندمی ببافید و در انتها موهایتان را با کش مو ببندید و در آخر کش مویی که از جلو سر بسته اید را با قیچی در آورید.

 

 

بافت موی فرانسوی دخترانه(دم اسبی):

 

ابتدا موها را با برس و سشوار صاف کنید و از قسمت بالایی مو دسته ای مو برداریم که آن دسته از مو را به سه دسته کوچکتر تقسیم می کنیم از طرف دسته ای مو جدا می کنیم و آنها را با دسته وسطی می بافیم و در حین بافتن دسته های جدیدی از مو اضافه می کنیم و اینکار را تا تل سر ادامه می دهیم و وقتی به تل سر رسیدیم  بقیه مو را که نبافتیم را دم اسبی می بندیم و بافتی که زدیم را به دم اسبی اضافه می کنیم و انتهای آن بافت را دوره دم اسبی می بندیم. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید ‌که بافت فرانسوی چه فرقی با بافت هلندی دارد در واقع روش این دو بافت یکی است تنها تفاوت آنها این است که بافت فرانسوی از روی گیس مو اضافه می کنیم و بافت می زنیم ولی بافت هلندی که همان بافت فرانسوی معکوس و یا بافت فرانسوی برجسته است از زیر گیس مو اضافه می کنیم و بافت میزنیم

 

بافت موی فرانسوی برجسته دو طرفه:

 

ابتدا مو را با دم شانه از وسط به دوقسمت مساوی تقسیم می کنیم و یک قسمت از این دوقسمت مو را با کلیپس یا کش مو  کنار می گذاریم و  قسمتی از مو را که می خواهیم ببافیم با روغن ارگان یا کرم مو یا ژل مو صاف می کنیم و خورده های مو را می گیریم و از قسمت جلو سر یه دسته مو بر می داریم  و آن دسته را به سه قسمت تقسیم می‌کنیم و دسته موی بیرونی را از زیر دسته میانی رد می کنیم و اینکه بخواهیم بافت حجم زیاد داشته باشد یا حجم کم و یا  بافت باریکی داشته باشیم  بستگی به دسته هایی داردکه بر می داریم در این بافت از کناره هر دسته موی  اضافی بر می داریم و چون بافت کف سری است دو نکته قابل توجه است که بافت شما محکم باشد و دست شما از کف سر فاصله نگیرد چون در غیر این صورت بافت شما شل می شود و این بافت باید خیلی محکم بافته شود , بخاطر اینکه می خواهیم بافت برجسته شود باید از  زیر گیس مو اضافه کنیم و در انتهای گردن دیگر  از کناره های سر نمی توان مویی اضافه کنیم  و ادامه بافت بصورت گندمی و ساده تا پایین ادامه می دهیم و با کش انتهای بافت را می بندیم ودر انتها می توانیم بافت را از دوطرف بکشیم و به بافت حجم بدهیم که این به زیبایی بافت کمک می کند.

 

طبق رسوم قدیم زن ها و دختران بدلیل اینکه مو های آنها اسیب کمتری ببیند از این مدل مو استفاده می کردند.شاید بتوان گفت تا حدودی این سنت ها درست است زیرا بافتن مو باعث می شود فیبر مو تقویت شود.این باعث می شود که مو کمتر در فعالیت روزانه با اشیائ یا روسری چادر در ارتباط باشد و از شکستگی مو ها جلوگیری می کند. با بافت مو هنگام خواب مو کمتر می شکند و کمتر نیاز به شستشو دارد.اگر شما زیاد ریزش مو داشته باشید بافت مو یک اقدام محافظتی برای مو های شما است ولی توجه داشته باشید در هنگام بافت مو زیاد محکم بافته نشود که نتیجه عکس خواهد داشت.

تنوع این مدل بسیار زیاد است.مدل های ساده تا مدل های پیچیده که نیاز به زمان زیادی برای بدست آوردن آن باید داشته باشید.

در تصاویر زیر بعضی از مدل های محبوب فرانسوی را در سال 2019 میبینیم. 

 

مدل موی شینیون فرانسوی

مدل مو فرانسه ای

مدل مو شینیون French braid یا بافت فرانسوی

در  سال ها گذشته  مدل شینیون فرانسوی بیشتر ساده بودند ولی طراحان مو در چند سال اخیر مخصوصا ,این مدل را دوباره احیا کرده اند و جان تازه ای به آن بخشیدند.بسیاری از افراد مشهور از این مدل زیبا برای موهای خود استفاده می کنند. طراحان و آرایشگران ایرانی نیز به این جمع پیوسته اند. امروزه در سالن های زیبایی میبینیم که از این مدل برای آرایش عروس هم استفاده می شود.

از این مدل میتوان بصورت ترکیبی با مدل های موی دیگر هم استفاده کرد.بطور مثال در پست شینیون دم اسبی  می توانید ببینید که خیلی از افراد مشهور از این دو مدل بصورت ترکیبی استفاده کره اند و مدل های بسیار زیبایی از آن بدست آمده است.

نام نویسنده : زهره شعبانی

french braid

شینیون

بافت فرانسوی

عکس بافت فرانسوی

بهترین بافت فرانسوی

بافت فرانسوی چگونه است

آموزش بافت فرانسوی

آموزش شینیون فرانسوی

شینیون فرانسوی

مدل مو

مدل مو

جدیدترین مدل مو

مدل مو فرانسه ای

گالری عکس
( روی تصویر کلیک کنید)
نظرات کاربران
مقالات مرتبط
چگونه شینیونی تمیز و بدون وز داشته باشیم ؟ مهم ترین مورد  برای یک شینیون تمیزو بدون وز  آماده سازی شینیون قبل از انجا... ( چگونه شینیونی بدون وز و تمیز داشته باشیم؟)
هنر بافت مو یکی از محبوب ترین هنر های آرایشگری می باشد خیلی از ما برای آراستن موهای خود و اطرافیانمان در مجالس و مهمانی ها از مدل بافت موهای... ( آموزش بافت تمیز و بدون وز همراه با عکس بافت مو 1402)
واژه شینیون از یک کلمه فرانسوی به اسمchignon du couگرفته شده که بمعنی پس گردن می باشد که  به جمع کردن مو در پشت سر شینیون می گویند... ( شینیون کلاسیک برای چه افرادی مناسب است؟ همراه با آ موزش و عکس)
بافت مو حرفه ای که میتوان با قاطعیت گفت انتها ندارد و هر روز مدل ها و طرح های مختلفی به وجود و خلق می شود. این لاین از هنر زیبایی از پردرآمد... ( بافت های دخترانه جدید و خاص بافت مو دخترانه اسپرت بافت مو برای مهمونی عکس بافت مو دخترانه اسپرت)
شینیون عروس یکی از دشوار ترین لاین های خدمات زیبایی که باید توسط افراد حرفه ای اجرا شود. شینیون عروس از این جهت خیلی حساس می باشد که با ک... ( شینیون عروس انواع شینیون عروس جدید بهترین شینیون عروس جدیدترین شینیون عروس و خدمات شینیون عروس شینیون عروس ایرانی)
در مقالات قبلی به صورت کامل در مورد شینیون و بافت صحبت کردیم روش ها و مراحل کامل شینیون های مختلف و آموزش رایگان این لاین از خدمات زیبایی مو... ( مدل شینیون های حرفه ای و لاکچری همراه با عکس و آموزش رایگان)
شینیون یا بافت مو یکی از ارکان اصلی زیبایی در بانوان می باشد اکثر شما با آن آشنا هستید اما این لاین از زیبایی طیف گسترده ای را در بر می گیرد... ( شینیون مو جدید آموزش شینیون سال همراه باعکس)
اخیراً افراد مشهوری مانند جنا دووان ، ساندرا بولاک و جادا پینکت اسمیت آن ر. و مدل موهایشان را کوتاه کردند . نه تنها مدلهای کوتاه به موهای... ( هیرکات ها و مدل های کوتاهی مو که در سال ۲۰۲۱ مد هستند)
بیشتر خانمها در دوران قرنطینه کرونا بخاطر تعطیل بودن سالنها و یا بعضا ترس از کرونا مدت زیادی است که موهایشان را کوتاه نکرده اند و در حال حاض... ( معرفی مدل موهای زنانه جدید در سال ۲۰۲۱+عکس (کوتاهی مو))
شینیون (به زبان فرانسوی  chignon) یکی از مدل‌های رایج  آرایش مو در دنیایی زیبایی می باشد . واژهٔ و کلمه ش... ( 99 مدل بافت مو و شینیون مو همراه با بهترین عکس های سال)
بافت هلندی(بافت برجسته):بافت هلندی برعکس بافت فرانسوی که مو های اضافه شده رو به رو بافته می شود ؛بافت هلندی رو به زیر بافته می شود.ما در این... ( آموزش بافت هلندی و بافت برجسته)
مرحله اول:د. این مرحله ابتدا موها را مانند شکل به ۹ قسمت تقسیم بندی می کنیم و با کش شینیون موها را به کف سرفیکس می کنیم. مرحله دوم:در این... ( آموزش مدل شینیون-بافت حلزونی در 7 مرحله)
 معرفی ۱۵ مدل کوپ و استایل مو برای خانم ها  این مطلب را برای آندسته از عزیزانی مینویسم که بعد از تماس با ما برای انجام کوپ و کوتا... ( معرفی ۱۵ مدل کوپ و استایل مو برای خانم ها)
چگونه  موهای خود را فر کنیم و  تا چند روز همان حالت بماند.؟؟؟ این روش  را بیاموزید و حالت فر موهای  خود را برای چند روز... ( موهای خود را چگونه فر کنیم؟)
آموزش بافت موی مکزیکی یا چهل گیس:بافت موی مکزیکی یا چهل گیس ؛توجه اغلب خانم ها را بخود جلب نموده است و چنانچه تمایل دارید به موهایتان فرم بی... ( آموزش بافت موی مکزیکی یا چهل گیس)
سلام دوباره با یک مطلب آموزشی بسیار کاربردی در خصوص کوتاهی و هیرکات در خدمتتون هستیم امیدواریم که در شرایط فعلی که سالنها محل امنی نیستند ... ( آموزش کوتاهی و هیرکات مو همراه با عکس تمامی مراحل)
20 تا از بهترین مدلهای کوپ مو در سال ۲۰۲۰ کدام است؟ عکس اول مدل موی پیکسی یک مدل موی  کلاسیک و زیبااست که مورد علاقه خانم ها در ه... ( معرفی 20 تا از بهترین مدل های کوپ مو در سال ۲۰۲۰)
ابزارهای شینیون: معمولا همه خانم ها علاقه دارند که موهای خود را آرایش و مدل های مختلف را امتحان کنند و برای حرفه ای تر شدن آرایش موهایتان به... ( آموزش و معرفی شینیون بافت مو و ابزار های مورد نیاز)
تاریخچه بافت مو زمان مشخصی ندارد انسان ها از همان ابتدا به دنبال راهی برای جمع کردن موهای بلندشان بوده اند . که بافت شینیون از مدل موهایی اس... ( آموزش شینیون_بافت خطی حلزونی همراه با عکس مرحله به مرحله)
برش باب یکی از بروز ترین مدل های ۲۰۲۰ می باشد. در این مدل کوتاهی موها به طور معمول در اطراف سر تقریبا در حد فک  کوتاه می شوند و اغلب با... ( مدل کوتاهی مو باب یا برش مو باب چیست؟همراه با عکس)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا