مجله زیبایی صبا ریکو
2024/May/28

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست مقالات >
آموزش شینیون و بافت مو >
مدل کوتاهی مو باب
مدل کوتاهی مو باب
2020/10/22

مدل کوتاهی مو باب یا برش مو باب چیست؟همراه با عکس

مدل کوتاهی مو باب یکی از بروز ترین مدل های ۲۰۲۰ می باشد. در این مدل کوتاهی موها به طور معمول در اطراف سر تقریبا در حد فک  کوتاه می شوند و اغلب با یک برش در قسمت چتری جلوی مو , مدل موی باب استاندارد بطور معمول یا بین نوک گوش یا دقیقا زیر آن خیلی بالاتر از شانه برش می خورد و کوتاه می شود که البته آرایشگران و طراحان مو خود با تغییراتی در مدل و کوتاهی و بلندی مدل باب استاندارد مدل های جدیدی را طراحی کرده اند.

تاریخچه و پیشینه مدل کوتاهی موی باب :

زنان در غرب موهای خود را بلند نگه میداشتند و کوتاه کردن موها در آن زمان متدوال و مد نبود.اگر چه زنان شیک پوش و پیشرفته ای بودند که قبل از جنگ جهانی اول موهای خود را کوتاه میکردند . مثلا در سال ۱۹۱۰ پولار بازیگر زن  فرانسوی موهای کوتاه و تیره رنگ داشت. و در سال ۱۹۰۹ آرایشگر لهستانی بنامAnronicie plikowski که به اولین آرایشگر مشهور جهان تبدیل شد یک مدل باب کوتاه را برش زد که از Joon of Arcالهام گرفته بود.

در دهه ۱۹۲۰او برش shingle cut را معرفی کردکه در میان زنان جوان و جسور بسیار مد و بروز بود از جمله مشتریان وی شخصیت های معروف جهان مانند coci chanel ملکه رومانی Marie;Sarah Bernhardt;Greta Garbo ; Eleanor Roosevelt بانوی اول ایالت متحده ؛Brigitte Bardot.

Diana Copperبانوی زیبای انگلیسی در سالهای  نوجوانی  موهای خود را بصورت باب کوتاه کرد  و در سال ۱۹۱۴ در دوران بزرگسالی  این مدل مو را تکرار می کرد .Irene castleرقصنده و طراح مد مشهور مدل باب Castleرا در سال ۱۹۱۵ به مخاطبان آمریکایی خود معرفی کرد و این مدل مو در سال  بسرعت مد شد.ودر سال این مدل بابا در دهه ۱۹۲۰ توسطMary Thurmanو  ۱۹۲۰ خانم های جوان موهای خودرا بلند نگه میداشتند  و کوتاه نمی کردند  و آرایشگرانی که بیشتر تخصص آنها در زمینه حالت دادن موهای بلند بود کم کم روش کوتاه کردن  موها به روش باب را باید یاد میگرفتند چون اواسط طرفداران مدل باب هر روز افزایش پیدا  می کردند.

در اواسط ۱۹۲۰ این سبک از کوتاهی و موهای موج دارو حالت دار بعنوان مدل موهای بروز در جهان غرب بود که مدل موی باب  بعنوان نشانه ای از مدرنیته بودن شد.در اوایل سال ۱۹۲۲ خبرنگار مد تایمز مدل موی باب حلقه ای حالت دار را معرفی کرد و در سال های ۱۹۲۰ پوشیدن کلاه هایclochکاملا بسته که نمی توان  آن را با موهای بلند استفاده کرد بسیار مورد استقبال با نوان قرار  گرفتن  در آن سال بازیگرانی معروفی مانندJoan Crawford و carla Bowو همچنین  Truus van  Aalten  بازیگر معروف هلندی از این مدل کلاه  clocheاستفاده کردند. لا نزدیک شدن بسال های ۱۹۳۰ زنان دوباره شروع به بلند کردن موهای خود کردند و مدل باب کوتاه کنار گذاشته شد.

دهه ۱۹۶۰ و بعد از آن:در واسط دهه ۱۹۶۰:Vidal sassoon این مدل مو را دوباره محبوب کرد با کمی تغییر در برش مدل باب که باعث شیک تر شدن این مدل مو شد. و این مدل مو با مدل برش"map top" Beatle برای مردان مد شد.

کسانی که در آن زمان با مدل باب ارتباط داشتن طراحان  لباسMary Quant;; Jean Muir;Keely smith;Cilla Black;Juliette Greco;Mireille Mathieu;Bevery Bivens از گروه امریکاییWe five

همچنین در اواخر ۱۹۶۰ مورد استقبال آمریکایی-افرقایی ها قرار گرفت  و در گروه هایی از جمله Dian aRoss&Thesupremens؛The Marvelettes منعکس شد. بسیاری از سبک ها و ترکیبهای مدل باب از ان زمان ها تکامل یافتند. در اواخر ۱۹۸۰Siouxsie  sous  از گروهSiouxsie and the Banshees و Corinne Dreweryاز گروه swing out sister و مدل موهای خود را بصورت مدل باب کوتاه می کردند.خوانندهLinda Ronstadt در اواخر دهه ۱۹۸۰ برنده جایزه گرمی از مدل باب (Louise Brooks) استفاده می کرد.

در اول دهه ۱۹۹۰CyndiLauer  موهای خود را به مدل باب  و با رنگهای متنوع درست میکرد. اندکی بعد این مدل مو با شخصیت Uma Thur man's Miawallaceدر فیلمPulp fictionساخته Quentin Tarantin  در سال۱۹۹۴ شناخته شد. در اواخر سال ۱۹۹۰ T-Bozاز TCLنیز موهای خود را با رنگهای  غیر معمول با موهای بلند نامتقارن اصلاح کرد. همچنین در سال ۱۹۹۷ در فیلمMen in Black(مردان سیاه پوش)  شخصیت D.r Laurel weaver  Linda Fiorention)  از مدل موی باب استفاده کرد.

در سال های ۲۰۰۶:مدل باب توسط  خوانندهMadonna و توسط بازیگر زنsienna Miller به تصویب رسید.در نوامبر ۲۰۰۵ از رقصنده کاناداییKristina Leno  خواسته شد در سری جدیدITV1رقص روی یخ  را اجرا کرد و ارایشگر او موهایش رامدل باب خطیAکوتاه کرد.(بصورتی که موها از پشت کوتاه تر و درسمت صورت بلند تر).Victoria Beckham از گروهex_pice Girlتصمیم گرفتموهایش را به همین سبک کوتاه کند که همین امر باعث شد این مدل از باب در سر تاسر جهان محبوبیت پیدا کند.در سال ۲۰۰۷ خواننده معروفRihannaخواننده R&Bدر ویدیو umbrella موهای خود را بصورت باب کوتاه کرد.وی اظهار نظر داشت که از Charlize Theronاز Æon Fluxالعام گرفته است.در سال ۲۰۰۷ Katie Holmes  موهای خود را به مدل باب اصلاح کرد و همچنین  Birthey Spearsدز کنسرت خود در سومین نمایش خود در Brisbane Australia از مدل باب استفاده کرد. گفته می شود کهKate Bosworthمدل باب را در سال ۲۰۰۸ رواج داده است.

کوتاهی مدل باب تا سرشانه توسط ستاارگانی مانند Jessica Alba و Heidi klumمحبوب شد و مدل باب shaggy توسط Dianna Agronو Rooney Mara محبوب شد.مدل Inverted Bob(مدل باب معکوس)شبیه مدل بابAمی باشد اما دارای لایه های انباشته در پشت سر می باشد. محیط برش بجای اینکه یک خط مستقیم باشد یک منحنی است این مدل باب مدلgraduted bobهم خوانده می شود.

مدل کوتاهی مو shingle Bob

برشی که از پشت خیلی کوتاه مخروطی شده  و خط مو را روی گردن نشان می دهد.موهای اطراف صورتبه صورت حلقه و گردو نوک تیز بسمت گونه شکل می گیرد.

مدل کوتاهی مو  chin-lenght Bob

در این مدل باب موها پشت و اطاف صورت با شیب کم و زاویه دار کوتاه می شودو خیلی از پشت سر پف دار نیست و موهای اطراف صورت بسمت صورت  نوک تیز تا زیر خط چانه کوتاه می شود

مدل برش shoulder_length Bob

که به باب تا سر شانه معروف است در این مدل مو کوتاهی موها تا شانه می رسد لایه های بسیار کمی دارد.

مدل کوتاهی مو Shaggy Bob

در این مدل بابکع موها بصورت نامتقارن کوتاه می شوند و نوک موها معمولا صاف کوتاه نمی شود و حالت خورد و تکه تکه داردو مانند بیشتر مدل های باب قسمت پشت سر کوتاه  و قسمت جلوی صورت بصورت نوک تیز و نوک موها و روی موها بصورت خورد کوتاه می شود.

مدل برش A_line bob

در این مدل کوتاهی و برش بیشتر مربوط به پیرامون  و اطراف مو می باشد و مو در قسمتهای پشتی کوتاه تر می باشد و قسمت جلو بلند تر و زاویه دار تر.در مدل A-ine bobقسمت پشت سر حجم زیادی ندارد و مو بصورت اریب و زاویه دار به سمت صورت و قسمت جلویی صورت و زیر چانه زاویه دار می شود.

نام نویسنده : زهره شعبانی

شینیون

chignon hair

شینیون باز و نیمه باز

مدلshingle Bob

مدل chin-lenght Bob

مدلshoulder_length Bob

مدل Shaggy Bob

نظرات کاربران
مقالات مرتبط
چگونه شینیونی تمیز و بدون وز داشته باشیم ؟ مهم ترین مورد  برای یک شینیون تمیزو بدون وز  آماده سازی شینیون قبل از انجا... ( چگونه شینیونی بدون وز و تمیز داشته باشیم؟)
هنر بافت مو یکی از محبوب ترین هنر های آرایشگری می باشد خیلی از ما برای آراستن موهای خود و اطرافیانمان در مجالس و مهمانی ها از مدل بافت موهای... ( آموزش بافت تمیز و بدون وز همراه با عکس بافت مو 1402)
واژه شینیون از یک کلمه فرانسوی به اسمchignon du couگرفته شده که بمعنی پس گردن می باشد که  به جمع کردن مو در پشت سر شینیون می گویند... ( شینیون کلاسیک برای چه افرادی مناسب است؟ همراه با آ موزش و عکس)
بافت مو حرفه ای که میتوان با قاطعیت گفت انتها ندارد و هر روز مدل ها و طرح های مختلفی به وجود و خلق می شود. این لاین از هنر زیبایی از پردرآمد... ( بافت های دخترانه جدید و خاص بافت مو دخترانه اسپرت بافت مو برای مهمونی عکس بافت مو دخترانه اسپرت)
شینیون عروس یکی از دشوار ترین لاین های خدمات زیبایی که باید توسط افراد حرفه ای اجرا شود. شینیون عروس از این جهت خیلی حساس می باشد که با ک... ( شینیون عروس انواع شینیون عروس جدید بهترین شینیون عروس جدیدترین شینیون عروس و خدمات شینیون عروس شینیون عروس ایرانی)
در مقالات قبلی به صورت کامل در مورد شینیون و بافت صحبت کردیم روش ها و مراحل کامل شینیون های مختلف و آموزش رایگان این لاین از خدمات زیبایی مو... ( مدل شینیون های حرفه ای و لاکچری همراه با عکس و آموزش رایگان)
شینیون یا بافت مو یکی از ارکان اصلی زیبایی در بانوان می باشد اکثر شما با آن آشنا هستید اما این لاین از زیبایی طیف گسترده ای را در بر می گیرد... ( شینیون مو جدید آموزش شینیون سال همراه باعکس)
اخیراً افراد مشهوری مانند جنا دووان ، ساندرا بولاک و جادا پینکت اسمیت آن ر. و مدل موهایشان را کوتاه کردند . نه تنها مدلهای کوتاه به موهای... ( هیرکات ها و مدل های کوتاهی مو که در سال ۲۰۲۱ مد هستند)
بیشتر خانمها در دوران قرنطینه کرونا بخاطر تعطیل بودن سالنها و یا بعضا ترس از کرونا مدت زیادی است که موهایشان را کوتاه نکرده اند و در حال حاض... ( معرفی مدل موهای زنانه جدید در سال ۲۰۲۱+عکس (کوتاهی مو))
شینیون (به زبان فرانسوی  chignon) یکی از مدل‌های رایج  آرایش مو در دنیایی زیبایی می باشد . واژهٔ و کلمه ش... ( 99 مدل بافت مو و شینیون مو همراه با بهترین عکس های سال)
بافت هلندی(بافت برجسته):بافت هلندی برعکس بافت فرانسوی که مو های اضافه شده رو به رو بافته می شود ؛بافت هلندی رو به زیر بافته می شود.ما در این... ( آموزش بافت هلندی و بافت برجسته)
مرحله اول:د. این مرحله ابتدا موها را مانند شکل به ۹ قسمت تقسیم بندی می کنیم و با کش شینیون موها را به کف سرفیکس می کنیم. مرحله دوم:در این... ( آموزش مدل شینیون-بافت حلزونی در 7 مرحله)
 معرفی ۱۵ مدل کوپ و استایل مو برای خانم ها  این مطلب را برای آندسته از عزیزانی مینویسم که بعد از تماس با ما برای انجام کوپ و کوتا... ( معرفی ۱۵ مدل کوپ و استایل مو برای خانم ها)
چگونه  موهای خود را فر کنیم و  تا چند روز همان حالت بماند.؟؟؟ این روش  را بیاموزید و حالت فر موهای  خود را برای چند روز... ( موهای خود را چگونه فر کنیم؟)
آموزش بافت موی مکزیکی یا چهل گیس:بافت موی مکزیکی یا چهل گیس ؛توجه اغلب خانم ها را بخود جلب نموده است و چنانچه تمایل دارید به موهایتان فرم بی... ( آموزش بافت موی مکزیکی یا چهل گیس)
سلام دوباره با یک مطلب آموزشی بسیار کاربردی در خصوص کوتاهی و هیرکات در خدمتتون هستیم امیدواریم که در شرایط فعلی که سالنها محل امنی نیستند ... ( آموزش کوتاهی و هیرکات مو همراه با عکس تمامی مراحل)
20 تا از بهترین مدلهای کوپ مو در سال ۲۰۲۰ کدام است؟ عکس اول مدل موی پیکسی یک مدل موی  کلاسیک و زیبااست که مورد علاقه خانم ها در ه... ( معرفی 20 تا از بهترین مدل های کوپ مو در سال ۲۰۲۰)
ابزارهای شینیون: معمولا همه خانم ها علاقه دارند که موهای خود را آرایش و مدل های مختلف را امتحان کنند و برای حرفه ای تر شدن آرایش موهایتان به... ( آموزش و معرفی شینیون بافت مو و ابزار های مورد نیاز)
تاریخچه بافت مو زمان مشخصی ندارد انسان ها از همان ابتدا به دنبال راهی برای جمع کردن موهای بلندشان بوده اند . که بافت شینیون از مدل موهایی اس... ( آموزش شینیون_بافت خطی حلزونی همراه با عکس مرحله به مرحله)
برش و کوتاهی hime یک کوتاهی سلطنتی ژاپنی است که این روزها دنیای انیمیشن را بخود اختصاص داده است.که امروز مورد استقبال خانم ها است و طرفداران... ( مدل کوتاهی hime چیست ؟مدل مو سلطنتی ژاپنی !!)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا