مجله زیبایی صبا ریکو
2024/Jun/22

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست مقالات >
آموزش رنگ مو >
رنگ مو مناسب
رنگ مو مناسب
2020/08/17

چطور رنگ موی درست و مناسبی را برای خود انتخاب کنیم؟

چطور رنگ موی درست و مناسبی را برای خود انتخاب کنیم؟ 
انتخاب رنگ مو به سادگی انتخاب رنگی که دوست دارید آسان نیست. قبل از انتخاب رنگ موهایتان ، عوامل زیادی برای تأمل وجود دارد. برای تصمیم گیری در مورد رنگ موی مناسب ، ظاهر جدید خود را برنامه ریزی کنید ، چهره خود را در نظر بگیرید و سایر فاکتورها مانند سن شما را در نظر بگیرید.


روش 1 از 3:


برنامه ریزی برای داشتن  ظاهری جدید 
۱_به این فکر کنید که دوست دارید تغییر رنگ شما چقدر شدید باشد. آیا شما فقط به دنبال تغییر جزئی در ظاهر خود هستید یا علاقه مند به ایجاد یک تغییر چشمگیر هستید؟ وقتی به گزینه های رنگ جدید فکر می کنید ، حتماً در محل کار یا مدرسه خود قوانین آن مکان را در نظر بگیرید


۲_تصمیم بگیرید که آیا می خواهید مدل موهای خود را نیز عوض کنید اگر علاوه بر رنگ موی جدید ، تغییر مدل مو را  نیز در نظر گرفته اید ، ابتدا باید موهای خود را کوتاه کنید. اگر ابتدا موهای خود را کوپ کنید ، در هزینه  صرفه جویی می کنید زیرا برای رنگ کردن موهای شما به رنگ کمتری احتیاج خواهید داشت. کوتاهی قبل از رنگ آمیزی نیز به شما این امکان را می دهد تا اثرات رنگ جدید موهایتان را بر روی مدل موهای جدید خود مشاهده کنید.


۳_تأثیر رنگهای مختلف را مورد توجه قرار دهید. موارد مختلفی وجود دارد که می توانید با موهای خود انجام دهید و هرکدام در ظاهر شما تأثیر متفاوتی دارند. به عنوان مثال ، رنگ های تیره باعث می شود موهای شما ضخیم تر و سنگین تر شوند در حالی که سایه های روشن تر بر بافت و لایه ها تأکید بیشتری دارند و باعث می شوند موهای شما کمتر و سبکتر دیده شود.
حتماً درباره تأثیر رنگهای مختلف بر روی مدل موی مورد نظر خود فکر کنید.
به این فکر کنید که آیا مایلید یک رنگ یا چند رنگ روی موی خود داشته باشید.


۴_به این فکر کنید که چند بار تمایل دارید و یا میتوانید موهایتان را رنگ کنید. اگر تغییری شگرف انجام دهید ، مانند رفتن از بلوند به سیاه ، پس از آن باید هر 4 تا 6 هفته یکبار موهایتان را رنگ  کنید تا رنگ مو کاملا فیکس شود. اما اگر فقط یک تغییر ظریف را انجام دهید ، مانند اینکه تنها یک سایه تیره تر از رنگ طبیعی خود ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد نگهداری رنگ مو ندارید.
 در مورد زمان و پول خود تصمیم بگیرید.


۵_تصاویر جسمی و دیجیتالی از رنگ مو و استایل مورد علاقه خود را جمع آوری کنید. تصاویر را از مجلات برش داده و یا تصاویر را بر روی تلفن یا رایانه خود ذخیره کنید تا بتوانید به راحتی از طریق آنها جستجو کنید

 روش 2 از 3:
رنگ طبیعی موی خود را در نظر بگیرید.
۱_اگر رنگ موی طبیعی گرم دارید یک بلوند مسی یا شاه بلوط قهوه ای را امتحان کنید. اگر پوست شما گندمی است، به احتمال زیاد موهایتان رنگ گرم دارد. 
 بهتر است موهای خود را  رنگی بکنید که با چهره تان در تضاد باشد ، بنابراین سایه های سرد به احتمال زیاد به نظر شما بهتر می رسد. رنگهای خنک مانند بلوند مسی یا قهوه ای شاه بلوط را در نظر بگیرید.
اگر می خواهید یک رنگ غیر کلاسیک را انجام دهید ، آبی یا بنفش را امتحان کنید

۲_اگر رنگ موی سرد دارید با قهوه ای خاکستری یا بلوند توت فرنگی امتحان کنید. اگر پوست شما رنگ و تن صورتی  دارد ، احتمالاً رنگ سرد و خنکی دارید.  از آنجایی که افراد با رنگهای سردتر معمولاً با رنگ موهای گرم بهتر به نظر می رسند ، سایه هایی مانند بلوند توت فرنگی یا قهوه ای خاکستری ممکن است برای شما بهترین باشد.
کسانی که چشمان آبی یا سبز دارند غالباً دارای رنگهای سرد پوست هستند.
اگر می خواهید یک رنگ غیر کلاسیک انجام دهید ، از بین سایه های صورتی ، نارنجی یا زرد استفاده کنید.  به عنوان مثال ، می توانید رز گلد را امتحان کنید

۳_اگر رنگی خنثی دارید ، یک  قهوه ای شکلاتی  یا قهوه ای را امتحان کنید. افرادی که رنگهای خنثی دارند معمولاً اثری از رنگهای زرد و صورتی و زرد در پوست خود دارند.  خوشبختانه ، داشتن رنگ خنثی اغلب به این معنی است که می توانید با اکثر رنگ موها عالی به نظر برسید ، اما هنوز چند مورد خاص وجود دارد که تمایل به بهترین مکمل پوستی دارند که ترکیبی از گرم و سرد دارند. یک  قهوه ای شکلاتی یا قرمز قهوه ای را در نظر بگیرید.
از رنگ های شدید مانند رنگ  مشکی یا موتور  قرمز تند خودداری کنید

۴_اگر پوست تیره دارید رنگ موی تیره را انتخاب کنید. اگر سایه تیره تری داشته باشید تن های قهوه ای تیره را انتخاب کنید. این سایه ها تضادی را ایجاد نمی کنند که بسیار شدید باشند اما به اندازه کافی با رنگ پوست شما متفاوت هستند تا کاملاً ظرافت و درخشش طبیعی پوست شما را تکمیل کند.
اگر می خواهید یک رنگ غیر کلاسیک انجام دهید ، 

۵_اگر پوستی با رنگ متعادل دارید ،  رنگ موی روشن انتخاب خوبیست. اگر شک دارید و یا  آرایش خاصی دارید ،  رنگ روشن تر را امتحان کنید. به طور مشابه با اینکه موهای تیره بر روی پوست تیره عالی به نظر می رسند ، حتی رنگی روشن تر ، مانند بلوند پلاتین میتواند ترکیب خوبی باشد.
اگر می خواهید یک رنگ غیر کلاسیک انجام دهید ، از رنگهای  پاستیلی استفاده کنید.

روش 3 از 3:
عوامل دیگر را در نظر بگیرید.
رنگی را انتخاب کنید که درست باشد. در پایان روز ، شما فقط می خواهید با رنگ موی جدید خود که  احساس راحتی و زیبایی داشته باشید. رنگ مو می تواند تأثیر عمده ای بر این موضوع داشته باشد که آیا شما خودتان را خوب احساس می کنید یا خیر ، بنابراین درست بودن آن مهم است. اگر رنگی وجود دارد که شما واقعاً آن را دوست دارید و همیشه می خواستید امتحان کنید ، به کسی اجازه ندهید که بخاطر ان شما را سرزنش کند 


۲_سن خود را در خاطر داشته باشید. هرچه پیرتر می شوید رنگهای تیره تری که سفیدی موهایتان را بپوشاند مناسب تر خولهد بود و یا لایتهای خیلی روشن که باز هم سفیدیتان را بپوشاند . صرفنظر از اینکه شما یک تن پوست گرم یا سرد دارید ، بلوند روشن هرگونه چین و چروک یا عیوب پوستی را که دارید برجسته می کنید. حتماً  ، رنگی را انتخاب کنید که نرم به نظر برسد.


۳_سلامتی موهای خود را در نظر بگیرید. موهایی که در اثر استفاده بیش از حد از اتو ک سشوار و یا مواد دکلره ، شستشوی بیش از حد و رنگ بیش از حد آسیب دیده ، ممکن است برای رنگ آمیزی سخت تر باشند.  اگر موهای شما آسیب دیده است ، شاید بهتر باشد تغییری شدید ایجاد نکنید. با این حال ، اگر هرگز موهای خود را رنگ نکرده اید ، تقریباً  هر رنگی احتمالاً به فولیکول مو وصل خواهد شد.

نام نویسنده : صبا شعبانی

رنگ مو بلوند

رنگ مو روشن

رنگ مو تیره

انتخاب رنگ مو

رنگ مو

نظرات کاربران
مقالات مرتبط
شاید تا چند سال پیش مو های کسی دو رنگ می شود وی  مورد تمسخر قرار می گرفت طیف رنگ مو ها یک رنگ بود و بیشتر بلوند پرکلاغی و یا شرابی را ش... ( انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی)
۱۰ رنگ موی بینظیر برای فصل پاییز و زمستان فصل پاییز الهام گر رنگهای بسیار متنوع گرم و زیباست  عکس های شگفت انگیز از رنگ موهای پاییزی ... ( ۱۰ رنگ مو خاص جدید در زمستان و پاییز ۲۰۲۱ کدامند؟)
آیشواریا رای Aishwarya Rai مطرح ترین چهره  زن در هند و بالیوود  تبلیغ رنگ مو  شرکت لورئال،L'Or&e... ( رنگ مو آیشواریا رای Aishwarya Rai بازیگر هندی همراه با فرمول و عکس)
در این مقاله به معرفی انواع رنگ مو , قبل و بعد از انجام رنگ مو بر روی موها  و همچنین نوع رنگ را برای شما توضیح خواهیم داد. در مقالات... ( قبل و بعد از رنگ کردن مو عکس نمونه کار قبل و بعد از رنگ کردن مو قبل و بعد از رنگ موی سر)
رنگ مو بازیگران هالیوودی یکی از بیشترین سرچ های گوگل می باشد این بازیگران , مدل ها , سلبریتی ها و خوانندگان همیشه الگویی مناسب برای افراد جا... ( رنگ مو بازیگران هالیوودی و سلبریتی ها به صورت کامل تخصصی آموزش رنگ مو همراه باعکس رنگ مو های جدید)
الکساندرا داداریو  Alexandra Daddario  بازیگر ,  مدل و یکی زیباترین بازیگران جهان در هر فیلمی حضور داشته مورد توجه ... ( رنگ مو الکساندرا داداریو Alexandra Daddario چگونه باید موهای خود را رنگ کنیم؟)
رنگ مو تمامی بازیگران ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان  رنگ مو بازیگران ترکیه ای همچون  رنگ مو ادا اجه  , رنگ م... ( رنگ مو بازیگران ترکیه ای رنگ مو بازیگرای سریال های ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان نحو رنگ کردن مو)
رنگ مو سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) مدل ترکیه ای چه رنگی است؟ سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) بازیگر , مدل و خواننده ترک... ( رنگ مو سرنای ساریکایا فرمول رنگ موی بازیگر ترکیه ای چگونه بدست می آید)
رنگ مو هیلی بالدوین همسر جاستین بیبر چه رنگی است؟ هیلی بالدوین قطعا نام او را شنیده اید دختری که ناگهان جاستین بیبر را عاشق خود کرد و سلن... ( رنگ مو هیلی بالدوین (بیبر) چه رنگی است و فرمول رنگ مو چگونه به دست می آید)
رنگ مو اویکو کارایل چه رنگی است فرمول رنگ مو اویکو کارایل اویکو کارایل در لیست زیباترین زنان ترکیه , محبوبترین زنان ترکیه ... ( رنگ مو اویکو کارایل و فرمول رنگ بازیگر ترکیه ای سریال ضربان قلب نقش ایلول اینستاگرام)
تیلور سویفت(تیلور سوئیفت) در لیست موفقترین زنان دنیا,زیباترین زنان دنیا , محبوبترین زنان اینستاگرام و هر آنچه که یک نفر بخواهد در این سن بدس... ( رنگ مو تیلور سویفت چه رنگی است فرمول رنگ مو تیلور سوئیفت)
امبر هرد یکی از زیباترین زن های حال حاضر در دنیا که الگوی بسیاری از طراحان مد و فشن و همچنین بانوان سرتاسر دنیا می باشد. طلاق امبر ه... ( رنگ مو امبر هرد چی رنگی است فرمول رنگ مو امبر هرد)
رنگ مو اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson چه رنگی است؟ اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson قطعا یکی از تاثیرگذارترین بازیگران حا... ( رنگ مو اسکارلت جوهانسون به صورت طبیعی و در فیلم ها)
رنگ مو آسلیهان گونر Aslıhan Güner بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره های شمالی  این روز مورد توجه خانوم های طرفدار سریال ه... ( رنگ مو آسلیهان گونر بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره شمالی)
رنگ مو کیتی پری چه رنگی است؟   رنگ مو خوانندگان زنی که در موزیک ویدیوها  به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در... ( رنگ موهای کیتی پری چه رنگی هستند چگونه موهای خود را شبیه کیتی پری کنیم؟)
رنگ مو بازیگر فیلم و یا سریالی که به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در لحظه دوست دارد مخاطب وخصوصا بانوان عزیز از دانستن آن ل... ( رنگ مو مارگو رابی چه رنگی است)
رنگ مو بازیگران هالیوودی شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در فیلم یا سریالی که در حال تماشای آن هستید ناگهان رنگ مو بازیگر نظر شما ر... ( رنگ مو تمامی بازیگران خارجی هالیوود جدید بلوند عسلی کرم طلایی مسی خرمایی کاراملی)
در واقع پوست های با تن گرم با موهایی با تن گرم بیشتر تطابق دارند و این موضوع در مورد کسانی که پوستی با تن سرد دارند نیز صادق است اما هدف این... ( انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست شما همراه با صبا شعبانی)
تا به امروز در دنیای هنر و زیبایی آرایشگران در سر تا سر دنیا انواع تکنیک های زیبایی و رنگ مو را به دنیا معرفی کرده اند و انصافا بسیار زیبا و... ( آموزش رنگ کردن مو و آشنایی با انواع مدل های رنگ مو)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا