مجله زیبایی صبا ریکو
2024/Jun/22

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست اخبار >
اخبار celebrity و شخصیت های معروف >
ترجمه متون به صورت حرفه ای
ترجمه متون به صورت حرفه ای
2021/07/08

مترجم زبان رشته‌های مدیریت بازرگانی علوم ارتباطات مدیریت اجرایی گردشگری و مقالات دانشجویی مقطع دکترا

حتما متوجه این موضوع شده اید که بیشتر شرکت ها و افرادی حقیقی که قصد دارند متنی را ترجمه کنند در زمان عقد قراردادی با شرکت های خارجی خودشان مسئولیت ترجمه و یا مدیریت جلسه به زبان آن را کشور به عهده می گیرند.

این افراد در ذهن خود فکر می کنند چون مدرک زبان دارند و یا با دوستان خود صحبت می کنند می توانند از عهده این جلسات برآیند. این دسته از افراد در تمامی این موارد  به مشکلات بزرگی بر خورده اند و متوجه ضررهای جبران ناپذری شده اند. اما مشکل کجاست؟

مترجم تخصصی زبان

 

زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و در تمامی جلسات , قرار ملاقات ها از این زبان استفاده می شود قطعا کلماتی وجود دارد که اگر در قرارداد به کار برده شود کل ماهیت قرارداد را عوض می کند و این یک کار کاملا تخصصی است و معنی یک کلمه شاید در جمله کاملا عوض شود. راه حل جلوگیری از این مشکلات چیست؟

شما باید از افرادی استفاده کنید که تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند درست است باید هزینه کنید اما جلوگیری از ضرر همیشه منفعت است.

ما در اینجا قصد داریم شما را با یکی از بهترین و حرفه ای ترین افراد در این رشته آشنا کنیم. 

خانم رویا درخشان کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی و کارشناس ارشد رشته مدیریت رسانه, در هر دو رشته فعالیت داشته  و در حال  تدریس , ترجمه خبر در بخش حوزه بین ‌الملل هستند.

ایشان در کنار تدریس ترجمه متون ادبی، پنج عنوان کتاب با ترجمه خودشان به بازار نشر ارائه داده اند.

خدمات ترجمه زبان

 

ترجمه های ایشان در رشته‌های :

۱. مدیریت بازرگانی

۲. جامعه‌شناسی

۳. باستان‌شناسی

۴. روان‌شناسی (عمومی)

۵. علوم اجتماعی

۶. علوم ارتباطات

۷. علوم تربیتی

۸. مدیریت اجرایی

۹. گردشگری

 

بهترین مترجم های زبان

خانم رویا درخشان درحال حاضر ده سال هست که  به ترجمه کتب ادبی و پروژه‌‌ ای در رشته‌های علوم انسانی اشتغال دارند. تخصص، کیفیت، ترجمه روان و سلیس از ویژگی‌های یک  ترجمه خوب می‌ باشد و در کارهای خودشان به این موارد پایبند هستند. عشق و علاقه چاشنی اصلی کار ایشان است.

 خانوم درخشان : معتقدم ترجمه خودش نوعی خلق و بازآفرینی درعین تعهد به متن اصلی هست و این ویژگی خلاق بودن است که باعث می‌ شود همچنان به ترجمه عشق بورزم

ترجم متون به زبان انگلیسی

 

رویا_درخشان مترجم رسمی و بین المللی کیست؟

رویا_درخشان متولد ۱۳۵۹

کارشناسی : زبان و ادبیات انگلیسی
کارشناسی ارشد: مدیریت رسانه

سابقه کاری:
۱۳۸۱-۱۳۹۱: تدریس زبان انگلیسی
۱۳۹۱-۱۳۹۳: پایگاه خبری، مترجم
۱۳۹۳-۱۴۹۴: خبرگزاری آنا
Azad News Agency.  (دانشگاه آزاد اسلامی) ، حوزه بین الملل، مترجم حوزه بین‌الملل. 

 عضو انجمن صنفی مترجمان تهران

 ترجمه پنج عنوان کتاب که:

سه عنوان کتاب با ترجمه ایشان به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در اردیبهشت ۹۶ راه یافته است. 

 عنوان کتاب‌ها:

ماجرای عجیب دکترجکیل وآقای هاید
انتشارات منتشران اندیشه

پنج_پادشاهی 
انتشارات خیلی سبز( رمان نوجوان)

کلاه_رئیس‌جمهور
انتشارات کتاب کوله پشتی

 

همچنین دو عنوان کتاب دیگر با همت انتشارات کتاب کوله‌ پشتی از ایشان منتشر شده است:


عروس‌های_جنگ ( که تاکنون به چاپ دوم رسیده)

خواستن توانست نیست  (که تاکنون به چاپ سوم رسیده)

ترجمه مجموعه اشعار مارگارت_آتوود منتشر شده در کانال مجله فرهنگی

 

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با خانم درخشان به اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید.

نام نویسنده : حامد شعبانی
ترجمه مدیریت اجرایی ترجمه گردشگری ترجمه علوم ارتباطات ترجمه استان‌شناسی ترجمه جامعه‌شناسی ترجمه مدیریت بازرگانی ترجمه مقالات دانشجویی ترجمه کتاب ترجمه زبان
نظرات کاربران
اخبار مرتبط
یک دانشجوی 20 ساله که میهماندار مراسم است، باعث برهم خوردن رابطه جرارد پیکه و شکیرا شده است. پیکه و شکیرا   پس از 12 ... ( خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟)
مشین گان کالی ( Machine Gun Kelly)  رپر ۳۱ ساله و جنجالی این روزها هفته گذشته با حلقه‌ای ۳۴۰ هزار دلاری از مگا... ( ازدواج مگان فاکس و مشین گان کالی جزئیات حلقه مشین گان کالی به مگان فاکس که هرگز خارج نمی شود)
سلنا گومز در دنیای مارول…؟! طی ساعات اخیر بسیاری از کاربران و طرفداران سلنا گومز با انتشار تصاویری در فضای مجازی، با اشاره به... ( سلنا گومز در نقش زن عنکبوتی انتخاب خواهد شد اسپایدر وومن بعدی سلنا گوگز خواهد بود)
شیوا فلاح قطعا اگر شما ورزشکار باشد یا حتی پیج های ورزشی رو دنبال کنید عکس های شیوا فلاح را دیده اید.یکی از بهترین و حرفه ای ترین ورزشکاران ... ( شیوا فلاح یکی از جذابترین و بهترین فیتنس کار و بدنساز زن ایرانی را بیشتر بشناسیم)
بعد از جدایی زین ملک و جی جی حدید که شایعاتی بر خیانت جی جی حدید به زین مالک بود و حتی تا جایی پیش رفت که یولاندا حدید اعلام کرد بچه جی جی ا... ( دوآ لیپا طلاق گرفت و از انور حدید جدا شد.دوآ لیپا روابط زیادی دارد.)
تام هالند و زندیا عاشق یکدیگر هستند. ایمی پاسکال تهیه کننده فیلم اسپایدر من در مصاحبه جدیدش گفته  به تام هالند و زندیا بازیگران سری جد... ( تام هالند عاشق زندیا است آنها باهم ازدواج می کنند!همراه با عکس و اینستاگرام)
ازدواج افراد مشهور برای طرفداران آنها یکی از مهمترین مسائل است که توسط افراد دنبال می شود و حتی کوچکترین شایعه در مورد روابط آنها یا ازدواجش... ( محبوب ترین زوج در بین سلبرتی ها چه کسانی هستند کدام سلبریتی ها باهم در رابطه هستند)
شایعات زیادی در حال شکل گیری است پریانکا چوپرا بازیگر و مدل محبوب هندی ساعاتی پیش نام فامیلی همسرش نیک جوناس  را از پیج اینستاگرامش پاک... ( فیلم خیانت پریانکا چوپرا به نیک جوناس باعث جدای پریانکا چوپرا و نیک جوناس شد شایعه یا واقعیت؟)
سوفیا اوریستا Sophia Urista خواننده ۳۶ ساله آمریکایی و عضوی از گروه کاور کن، روی صورت طرفدارش ادرار کرد! آیا سوفیا اوریستا... ( سوفیا اوریستا کیست؟ فیلم ادرار کردن سوفیا اوریستا بر روی طرفدارش و اعتراض رسمی ایران به سوفیا اوریستا)
دعوای شدید بین مشین گان کلی همسر مگان فاکس  و کانر مک گرگور مبارزه Ufc  در مراسم VMAs 2021! مشین گان کلی خواننده آمری... ( مگان فاکس با کانر مک گرگور در رابطه است؟ فیلم خیانت مگان فاکس)
کامیلا کابیو خواننده و مدل  ۲۴ ساله و شان مندز خواننده جوان و محبوب ۲۳ ساله که به یکی از مشهورترین زوج های محبوب و دوست داشتنی  بی... ( خیانت کامیلا کابیو به شان مندز حقیقت دارد ؟ کامیلا کابیو و شان مندز از یکدیگر جدا شدند.)
بریتنی اسپیرز و سام اصغری بچه دار خواهند شد. بریتنی اسپیرز بعد از آزادی از حضانت پدرش که طی 13 بر تمام امور او نظارت داشت و به نوعی بر... ( بریتنی اسپیرز و سام اصغری بچه دارد شدند بچه سام اصغری و بریتنی اسپیرز)
مراسم عروسی پاریس هیلتون و عکس لباسش عروسش تحسین همه طرفداران را همراه داشت. مراسم عروسی پاریس هیلتون مدل و سلبریتی محبوب آمریکایی &nb... ( عروسی پاریس هیلتون و لباس عروس پاریس هیلتون در حضور کیم کارداشیان و بی‌بی رکسا جنجال آفرید)
برنامه آشپزی سلنا و سرآشپز Selena + Chef برنامه آشپزی سلنا گومز به نام «سلنا + سرآشپز» برای فصل چهارم در شبکه HBO تمدید ... ( برنامه آشپزی سلنا گومز با نام سلنا + سرآشپز برای فصل 4 هم ساخته می شود.دانلود سلنا + سرآشپز)
فیلم پیلار روبیو همسر سرخیو راموس در اینستاگرام ویدیویی از پیلار روبیو PILAR RUBIO سوپر مدل و  مجری تلویزیونی ۴۳ ساله اسپانیایی... ( پیلار روبیو همسر سرخیو راموس فیلمی از خود در اینستاگرامش منتشر کرد که ایرانی ها تعجب کردند.)
این روزها سایت‌ ها و رسانه‌ و فضای مجازی اخبار و تصاویر ازدواج شاهزاده آلمانی "الکساندر سو شامبورگ لیپه" با مهکامه ... ( شاهزاده آلمان با یک ایرانی ازدواج کرد و مراسم سلطنتی برگزار کرد)
تنها کوچه "تاریک" در نیویورک ، جایی که فیلم ها و سریال های تلویزیونی همگی در آن فیلمبرداری می شوند برخلاف شایعات ، عملاً مکان م... ( کوچه ای که تمام فیلم های جنایی و ترسناک هالیوودی در آنجا ساخته می شود؟آیا میدانید این لوکیشن کجاست؟)
طرفداران تیم رد ساکس الکس رودریگز را با شعارهای جی لو در طول پخش شبکه فاکس سوژه کردند. هفت ماه ازجدایی عشق دو ساله الکس رودریگز و جن... ( هو شودن الکس رودریگز توسط طرفداران جنیفر لوپز در هنگام بازی در استادیوم)
ایا ازدواج کریستیانو رونالدو با جورجینا رودریگز ازدواج کرده است؟ جورجینا رودریگز Georgina Rodriguez مدل,تاجر و دوست دختر ۲۷ س... ( ازدواج کریستیانو رونالدو با جورجینا رودریگز رسمی شد.)
حادثه ای ناگوار در حین فیلم‌برداری پروژه Rust  که هنوز ابعاد آن مشخص نیست. الک بالدوین بازیگر ۶۳ ساله هالیوودی در حین... ( الک بالدوین بازیگر سرشناس هالیوودی فیلم بردار فیلم جدیدش Rust خانم هالینا هاچینز را با شلیک گلوله کشت)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا