مجله زیبایی صبا ریکو
2024/Jul/24

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست مقالات >
آموزش آرایش و میکاپ >
ضد آفتاب
ضد آفتاب
2020/11/16

آیا میدانید ضد آفتاب چیست و دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

ضد آفتاب چیست و دقیقا چه کاری انجام می دهد؟ انواع ضد آفتاب را بهتر بشناسیم.

کرم های ضد آفتاب حاوی عناصر متفاوتی است که پوست را از دریافت پرتوهای فرا بنفش خورشید(UV)محافظت می کند.دو نوع پرتوUVفرابنفش داریم که به پوست آسیب می زندپرتو UVAوUVBکه این دو نوع اشعه باعث پیری زودرس پوست و همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد.پرتوهای UVبا چشم غیر مصلح قابل رویت نیست که این پرتوها در مقادیر زیاد موجب جهش ژنتیکی ودر نتیجه سرطان پوست می شوند.حال در اینجا با دو نوع پرتو مضر فرا بنفش که در بالا معرفی کردیم و عامل اصلی آفتاب سوختگی است شما را با اثرات مضررشان بروی پوست آشنا می کنیم:

پرتوUVA:پرتویUVAبا نفوذ در عمق پوست موجب افتادگی و چین و چروک پوستان می شود.

پرتوUVB:این پرتو عامل اصلی سوختگی پوست شماست که بسیار خطرناک تر از پرتوUVAمی باشد و احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد.

قدرت انواع ضد آفتاب ها(spf) برای حفاظت از پوست شما در برابر پرتوها متفاوت است و سوالی که ممکن است ذهن شما را بخود درگیر کند این است که spfچیست؟مطمئنا عبارتspfرا روی تمام ضد آفتاب ها دیده اید؟کلمه spfمخفف عبارتsun protection  factoryبه معنی فاکتور حفاظت در برابر آفتاب است  که نشان دهنده میزان حفاظت پوست شما در برابر اشعه ی ماورا بنفشUVBمی باشد.

حال باید بدانیم عملکرد spfدر انواع کرم های ضد آفتاب چیست؟spfدو نوع عملکرد دارد1-عملکرد درصدی.2-عملکرد زمانی.1-عملکرد درصدیspf:ابتدا بهتر است بدانید هیچ ضد آفتابی نمی تواند صددر صد از پوست شما محافظت کند.مثلاspf15حدود 93%از پوست در برابر پرتو UVBمحافظت می کند.SPF30حدود97%و SPF50 حدود 98%از پوست محافظت می کند.و ممکن است بنظر شما این تفاوت اندک بین این در صد هایSPFناچیز باشد و پیش خودتان بگویید که فرقی نمی کند SPFاستفاده کنید اما باید بدانید که برای پوستهای حساس نسبت به اشعه خورشید و یا کسانی که سرطان پوست دارند 1%هم تاثیر داردو عدد درج شده کنارSPFفقط میزان محافظت و قدرت ضد آفتاب را در برابر پرتو UVBنشان می دهد و در برابر پرتوUVAرتبه بندی نکرده است.

و این طرز فکر اشتباه است که شما هر چقدر از کرم ضد آفتابی که در جهspfبالاتر دارد استفاده کنید یعنی از پوست خود در برابر آفتاب بیشتر محافظت می کنیدو اینکه از کدام کرم ضد افتاب با spfمختلف استفاده کنید کاملا به نوع پوست شما -شرایط آب و هوایی-ساعات مختلف روز و مقدار و نحوه ی استفاده از کرم ضد آفتاب و سایر عوامل فردی و محیطی بستگی دارد.

انواع ضد آفتاب ها:نوع ضد افتابی که استفاده می کنیم بستگی به این دارد که شما از ضد آفتاب برای کدام قسمت بدن خود می خواهید استفاده کنید.ضد آفتاب ها در فرم های مختلف بصورت کرم-لوسیون-ژل-اسپری وجود دارد که فرم کرم مانند آن بیشتر برای قسمت صورت و فرم ژل مانند آن برای قسمتهایی از پوست که مو دارد و فرم لوسیون ضد آفتاب برای بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

ضد اآفتاب را چه کسانی و در چه زمانی باید استفاده کنیم؟همه افراد بالای ۷ ماه باید بصورت روزانه از ضد آفتاب استفاده کنند.نوزادان زیر ۷ ماه نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرند چون پوست آنها فوق العاده حساس می باشدک این را بدانید که از ضد آفتاب فقط نباید زمانی که در معرض مستقیم نور خورشید هستید استفاده کنیدو تنها نور مستقیم خورشید نیست که آسیب زاست و حتی وقتی در هوای ابری و یا زیر سایه هستید باید برای محافظت از پوستتان از ضد آفتاب استفاده کنید.و حتی اگر زمان طولانی از روز نزدیک پنجره باشید باید از ضد آفتاب استفاده کنید چون شیشه پنجره فقط پرتوUVBرا فیلتر می کند و از پرتوهای چروک زا UVAدر امان نخواهید بود.

هر چند وقت یکبار و چه مقدار از ضد افتاب استفاده کنید؟مصرف عادی ضد افتاب در کل روز حدود ۴ میلی لیتر می باشد ولی وقتی شما می خواهید برای استراحت به ساحل بروید باید این مقدار را ۷ برابر اضافه کنید و ضد آفتاب را نیم ساعت قبل اینکه در معرض آفتاب قرار بگیرید بروی پوست خود بزنیدو هر ۲ ساعت یکبار باید استفاده از ضد آفتاب را بروی پوست خود تجدید کنید.

تاثیر پرتو ماوراع بنفش بروی انواع پوست:خطر آفتاب سوختگی و آسیب دیدگی پوست بنوع پوست. میزان فعالیت شما بستگی دارد؟درپوستهای روشن نور خورشید آسیب بیشتری بخاطر مقدار کمتر ملانین نسبت به پوستهای تیره وارد می کند.و پوستهای تیره در برابر پرتوهای فرا بنفش آسیب کمتری نسبت به پوستهای روشن می بینند چون ملانین موجود در پوستهای تیره بیشتر است و این رنگدانه ها پرتو های اضافه را بخود جذب می کنندو از آسیب بیشتر پوست در برابر اشعه فرا بنفش جلو گیری می کنند.

نام نویسنده : زهره شعبانی

انواع کرم

لوازم آرایشی

انواع ضد پوست

کرم پوست

ضد افتاب

Sunscreen

نظرات کاربران
مقالات مرتبط
خواه دختر 18 ساله باشد یا زن 40 ساله ، همه از "رژ لب" استفاده می کنند. این به اندازه خوردن یک فنجان چای یا قهوه رایج است!&nbs... ( 14 مارک برتر رژ لب جهان در سال 2021)
نحوه ی انتخاب رژلب برای میکاپ رژ لب اولین چیزی است که وقتی به آرایش فکر می کنیم به ذهنمان خطور می کند. افزودن رنگ به لب ها می تواند تفاوت چ... ( برای میکاپ بهترین انتخاب رژلب کدام است؟)
با توجه به شیوع ویروس کرونا اغلب مراسم عروسی کنسل شده اند به همین دلیل عروس و دامادها عزیز به آتلیه رفته و فقط عکاسی می کنند.عکس های که تا آ... ( میکاپ عروس جدیدترین با عکس قبل و بعد اینستاگرام بهترین میکاپ عروس بهترین سالن عروس در تهران)
آرایش رژ لب از قرن ها قبل وجود داشته است - از تمدن های باستان ، از استفاده از  سنگ های قیمتی گرفته تا استخراج رنگ از گل ها و سبزیجات ، ... ( انواع رژلب , برند و کاربرد آنها در آرایش)
۱۷ تا از بهترین و محبوب ترین عطرهای طراحی شده در دنیا اگر  محبوب ترین عطرها را از بهترین و معروف ترین طراحان عطر در دنیا هستید به سا... ( معرفی ۱۷ برند عطر ادکلن محبوب و مطرح جهانی !!)
۱۰ قدم برای انجام میک آپ و آرایش صورت در منزل  با استفاده از این 10 مرحله آرایش ساده که برای هر صورتی مناسب است ، در  چند دقیقه... ( ۱۰ قدم برای انجام میک آپ و آرایش صورت در منزل همراه با صبا شعبانی)
آیا فشردن جوش کار درستی هست؟ واقعیت اینه که فشردن جوش خود عواقب بالقوه بدی را به همراه دارد ، بنابراین بهتر است فقط در موارد اضطراری این کا... ( آیا فشردن جوش کار درستی هست؟)
چطور خودم را میک اپ کنم؟ در این مقاله من به شما آموزش میدهم که به چه ترتیب و چگونه صورت خود را آرایش کنید.برای انجام هر کاری در زندگی یک نظم... ( چگونه خودم را میک آپ کنم؟)
۸ قدم حرفه ای برای انجام میکاپ عروس استخدام یک هنرمند گریم ممکن است اولین برنامه ای شما برای تدارک مراسم عروسیتان نباشد  اما به ما ا... ( چگونه میکاپ کار حرفه ای برای عروس بشویم.؟)
یک اتو موی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟در این مقاله می خواهیم  طرز استفاده صحیح از اتو مودر جهت سلامت مو و همچنین ویژگی های یک ات... ( یک اتو موی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟)
پودر های آرایشی:یکی از ملزومات یک میکاپ تمیز و ماندگار استفاده از پودر تثبیت کننده آرایشی صورت است.که بعد از انجام تمام مراحل آرایشی  ن... ( انواع پودر های آرایشی را بهتر بشناسیم)
۱۰ اشتباه در میک اپ و آرایش که باعث میشود سن شما بیشتر از آنچه که هست دیده شود  من عاشق هنر میک اپ و ارایش صورت هستم. به نظر من این... ( ۱۰ اشتباه در میک آپ و آرایش که باعث می شود سن شما بیشتر از آنچه که هست دیده شود)
چگونه از خشک شدن و آسیب دیدن موهایمان جلوگیری کنیم. خشکی مو یک مشکل رایج است که به دلایل زیادی می تواند رخ دهد پس راه های درمان متفاوت... ( چگونه از خشک شدن و آسیب دیدن موهایمان جلوگیری کنیم؟)
سرم پوست( Skin serum)چیست؟سرم پوست یک محصول مراقبت از پوست می باشد که بعد از شستشو و تمیز شدن پوستتان  و قبل از استفاده از مرطوب کننده ... ( سرم پوست( Skin serum)چیست؟ کاربرد و انواع آنها)
بهترین روغن برای رشد و ضخامت مو کدام است؟ راستش را بخواهید هیچ چیزی به عنوان بهترین روغن برای رشد و ضخامت مو وجود ندارد. رشد مو در افراد &n... ( بهترین روغن برای رشد و ضخامت مو کدام است؟)
چند نکته در مورد میکاپ روزانه.در اینجا می خواهیم چند نکته در مورد میکاپ روزانه به شما دوستان آموزش بدهیم.این موارد به شما کمک می کند که در ط... ( چگونه در طول روز میکاپ کاملی داشته باشیم؟)
راهنمای شش مرحله ای یک متخصص آرایشگر برای زیباتر شدن عروس  از روش های زیبایی صورت و اصلاح  ابرو گرفته تا شینیون مو و آرایش و می... ( چگونه عروسی زیباتر بشویم؟ 6 روش برای بهترین عروس سال)
6 روش موثر برای تست آرایش عروسی اگر میخواهید مطمئن شوید که آرایش و میکاپ شما در روز جشن  عروسی تان عالی و بدون نقص باشد. در اینجا دقیق... ( آموزش آرایش و میکاپ عروس و نحوه تست آن)
تو شرایط فعلی که کرونا همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده یکی از چیزهایی که مختل شد مراسم عروسی و جشن های ازدواج است . در اینجا عروس خانمها... ( چگونه در ایام کرونا مراسم عروسی بگیریم؟)
چه مارک آرایشی که بیشترین درآمد را کسب کرده اند؟ صنعت آرایشی بهداشتی صنعتی بزرگ و  عظیم است ... و البته سودآور. ما 10 شرکت ثروتمن... ( برندهای لاکچری و با کیفیت آرایشی , میکاپ کدامند ؟)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا